Acıpayam nerededir nereye bağlıdır? Acıpayam hangi ilin ilçesidir?

Güncellenme: Soru/Yorum: 1
Acıpayam ilçesinin nerede olduğunu gösteren harita
Denizli iline bağlı Acıpayam ilçesinin Türkiye Haritasındaki konumu
Acıpayam, Türkiye'nin batısında Ege Bölgesinde bulunan Denizli ilinin yaklaşık 55.141 (2021) nüfuslu bir ilçesidir. Ancak ilçenin büyük bir kısmı Akdeniz bölgesine dahildir. Acıpayam, Denizli'nin ilçelerinden güneyde Çameli, kuzeyde Bozkurt, Honaz ve Serinhisar, batıda Tavas ve Beyağaç ilçeleriyle birlikte, güneybatıda Muğla'nın Köyceğiz, doğuda da Burdur'un Gölhisar, Çavdır, Tefenni, Karamanlı ve Yeşilova ilçeleriyle komşudur. İl merkezinden uzaklığı ise yaklaşık 55 kilometredir. Noktasal koordinat olarak enlem ve boylamı sırasıyla 37.427717°N 29.350528°E olan ilçenin yüz ölçümü 1772 kilometrekare, deniz seviyesinden yüksekliğini ifade eden rakım değeri de ~ 927 metredir.

(Nüfus verisi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 31 Aralık 2021 tarihli adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarına, yüz ölçümü değeri Harita Genel Müdürlüğü 2014 yılı itibari yüz ölçümleri verilerine, enlem, boylam ve rakım verileri de Acıpayam ilçe Kaymakamlık konumuna dayalıdır)
( 1 soru/yorum )

Soru ve Yorumlar: 1


Anonim:
Bir sevdadır acıpayam.gerçekten insanıyla doğasıyla insana huzur veren vatanın cenneten bir güzel köşesi.Burdan ülkemin kıymetli çok değerli acıpayamın insanlarına sonsuz saygılarımı sevgilerimi selamlarımı gönderiyorum.
13/11/20 11:44