Tahta Kurusu nedir? Tahta kurusundan korunma ve kurtulma yolları


Tahta Kurusu
Tahta kurusu, oturulan ve yatılan yerlerde üreyerek insanları ısırarak kanıyla beslenen, pis kokulu, yassı, 3 - 5 milimetre boyunda küçük bir böcek. Tahta kuruları insanları gece uykuda yakalar ve ısırdıkları yerler kızarır ve genellikle birbirini takip eden eğri büğrü bir yol izler. İnsanın psikolojisini bozabilen yegane hayvandır.

Tahta kurusundan kurtulmak çok zordur ancak imkansız değildir. Bunun için bir ilaçlama şirketi ile görüşüp profesyonel bir yardım almalısınız. Evinizde en ufak bir yer atlanmayacak şekilde ilaçlanmalıdır. Taban döşemelerinin altında boşluklar varsa buralar kireçlenmelidir. Yataklarınız ve tahta kurularının yumurtlayabileceği her yer kaynar su ile yıkanmalı veya bir buhar makinası ile temizlenmelidir.

Tahta kurusundan kurtulma yöntemi
Bunun haricinde tek gecelikte olsa güvende uyumak isterseniz yukarıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz. Tahta kurusundan arındırılmış bir yatağın ayaklarını su dolu porselen kapların içine koymalısınız. Çünkü porselen çok pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğu için böceğin tırmanmasını zorlaştıracaktır. Porselen tuzağını aşarsa bu seferde su engeline takılacaktır. Bu tahta kurularının size ulaşmasını engelleyecek ve sizin güzel bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır. Eğer temiz olduğunu düşündüğünüz bir yatağınız yoksa birleştirilmiş sandalyeler geçici olarak işinizi görebilir. Dilerim kısa zamanda bu tahta kurularından kurtulursunuz, bunun ne kötü bir illet olduğunu çok iyi bilirim.


Belden tahta kurusu ısırığı

Tahta kurusu ısırıkları

Göbekte karışık tahta kurusu ısırıkları

Kolda çok yoğun tahta kurusu ısırığı

Sırtta çok sayıda tahta kurusu ısırığı

Bel bölgesinde birbirini takip eden tahta kurusu ısırıkları

Bacaklarda karışık tahta kurusu ısırıkları

Bel ve sırt bölgesinde birbirini takip eden ısırıklar
vicdanhareketi.org
Çünkü İnsanız!

"Lütfen" kanuni ve ahlaki kurallara uymaya önem gösterin.