Yenişehir nerededir nereye bağlıdır? Yenişehir hangi ilin ilçesidir?

Yenişehir, üç ayrı ilimizde, Bursa, Diyarbakır ve Mersin illerimizde bulunan ve birbirlerinden en az 600 km uzaklıkta olan aynı isimli üç ayrı ilçemizin ortak adıdır.

Bursa Yenişehir ilçesinin nerede olduğunu gösteren harita
Bursa iline bağlı Yenişehir ilçesinin
Türkiye Haritasındaki konumu
Bursa - Yenişehir, Türkiye'nin kuzeybatısında Marmara bölgesinde bulunan Bursa ilinin yaklaşık 52.000 nüfuslu bir ilçesidir. Kuzeyinde Orhangazi ve İznik, güneyinde İnegöl ve batısında Gemlik ve Kestel ilçeleriyle birlikte doğusunda Bilecik'in Merkez ve Osmaneli ilçeleriyle de komşudur. İl merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık 54 kilometredir.

Diyarbakır Yenişehir ilçesinin nerede olduğunu gösteren harita
Diyarbakır iline bağlı Yenişehir
ilçesinin Türkiye Haritasındaki
konumu
Diyarbakır - Yenişehir, Türkiye'nin Güney Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Diyarbakır ilinin yaklaşık 207.000 nüfuslu bir ilçesidir. Diyarbakır'ın merkez ilçelerinden olan Yenişehir, kuzeyinde Eğil, doğusunda Sur ve batısında da Kayapınar ilçeleriyle komşudur.

Mersin Yenişehir ilçesinin nerede olduğunu gösteren harita
Mersin iline bağlı Yenişehir ilçesinin
Türkiye Haritasındaki konumu
Mersin - Yenişehir ise Türkiye'nin güneyinde Akdeniz bölgesinde bulunan Mersin ilinin yaklaşık 233.000 nüfuslu bir merkez ilçesidir. Kuzeyinde Toroslar, doğusunda Akdeniz ve batısında da Mezitli ilçeleriyle komşudur. Güneyi Akdeniz'e kıyı olan Yenişehir'in il merkezine uzaklığı ise sadece 5 km'dir.

Yorumlar hemen yayınlanır. Ancak "lütfen" kanuni ve ahlaki kurallara uymaya önem gösterin.