Güzel El Yazıları


Karizmatik bir el yazısı örneği
Her insan hayatının bir döneminde el yazısının güzel olmasını istemiştir. Bu genellikle okul çağlarında çok etkin olmuştur. Çünkü yazdıklarınızı her zaman birilerine göstermişsinizdir. Birde ilkokulda bize öğretilen el yazısı gerçekten hiçbir işimize yaramayan sadece o dönemde öğrendiğimiz ve ilkokuldan sonrada hiç kullanmadığımız ve hiçbir yerde de rastlamadığımız bir yazı tipidir. Keşke bizlere o dönemde daha güzel yazma teknikleri öğretmiş olsalardı. En azından internette güzel yazı yazmak ile ilgili bir şeyler aramazdık.


Güzel bir el yazısı Harfler ve Rakamlar Alfabe
Yazdığınız yazıdaki kelimeler kadar kullandığınız el yazısı tekniği de karşınızdakine bazı bilgiler verir. Bir insanın yazısından sorumsuz, düzensiz, kibirli, başına buyruk, karizmatik, sıcak kanlı vb. olduğuna dair bazı bilgiler edinebilirsiniz. Bu tabi doktorların çok sorumsuz ve düzensiz insanlar olduğu anlamına gelmez. Onlar reçetede çok özel bir font kullanırlar ve bu yazı tipini de sadece eczacılar deşifre edebilir. Bunun nedeni belki ilaç ve tedavi bilgilerinin hastalardan gizlenmesi olabilir.

Kısacası güzel bir el yazısı sahibi olmak için hiç de geç değil. Sadece bu işe biraz zaman harcamanız gerekmektedir aynı ilk okulda olduğu gibi. Boş zamanlarınızda devamlı alışmak istediğiniz el yazısı üzerine çalışmalar yapmalısınız. İlk başta zor gelebilir ama alıştıktan sonra artık hep öyle yazacaksınız. Sizlerle aşağıda benim güzel bulduğum ve günlük hayatınızda pratik bir şekilde kullanabileceğiniz yazı örnekleri paylaştım. En çok hoşuma gidende hemen ilk örnek. Umarım sizlerde beğenirsiniz.

Güzel bir el yazısı

Geniş bir el yazısı


Dik yazılmış el yazısı


Ağır ve oturaklı bir el yazısı

Mektup yazarken kullanılabilecek bir el yazısı


Büyük harflerden oluşan bir el yazısı

Hafif sola yatık el yazısı

İtalik el yazısı

Güzel bir el yazısı daha, kartvizit arkasına yazılmış

İlkokul yazısına benzeyen bir el yazısı

Alçak harflerle yazılmış bir el yazısı

Kötü bir el yazısı

Özensiz bir el yazısı
( 1 yorum )
vicdanhareketi.org
Çünkü İnsanız!
1 yorum:

Adsız
tesekkurler
15.8.15
Yorumlar hemen yayınlanır. Ancak "lütfen" kanuni ve ahlaki kurallara uymaya önem gösterin.